Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe są łatwiejsze w montażu.

Ten rodzaj rolet zamknięty jest w skrzynce owalnej lub tez ściętej pod kątem 45°. Rozmiar skrzynki, do której chowa się roleta, zależny jest w głównej mierze od jej wysokości oraz rodzaju pancerza. Co ciekawe, dzięki rozwiązaniu w postaci mocowania ślizgaczy pancerza za pomocą wkrętów do pokrywy bocznej do wymiany ślizgacza, nie ma konieczności demontażu całej rolety. Roleta natynkowa ma również możliwość zamontowania moskitiery przydatnej głównie w sezonie letnim.

Największą różnicą pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem jest sposób montażu, a także finalny efekt wizualny. Pierwsze rozwiązanie, czyli rolety podtynkowe, jest zdecydowanie mniej widoczne, bardziej estetyczne i w łatwy sposób można je wkomponować w elewację naszej nieruchomości. O ich montażu najlepiej pomyśleć już na etapie budowy nieruchomości. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda z roletami zewnętrznymi montowanymi na elewacji. W ich przypadku skrzynka rolety znajduje się na tynku i jest widoczna gołym okiem, ale oczywiście dopasowana do wzornictwa budynku. Nie ulega absolutnie żadnej wątpliwości, że ten rodzaj rolet montuje się dużo łatwiej i można się na niego zdecydować także w momencie, gdy nieruchomość jest już gotowa.

Rolety podtynkowe to świetna opcja do pomieszczeń z wysokimi sufitami.

Rolety podtynkowe to rozwiązanie charakteryzujące się wysoką estetyką i dyskrecją, jaką zapewnia „schowanie” kasety z roletą oraz prowadnic w elewacji budynku. Dzięki temu, po podniesieniu system rolet jest praktycznie niewidoczny, a po opuszczeniu idealnie komponuje się z otworem okiennym i/lub drzwiowym. Ze względu na specyfikę montażu rolety podtynkowe dedykowane są przede wszystkim dla obiektów nowo budowanych, choć ich montaż możliwy jest również podczas modernizacji obiektów już użytkowanych.

Rolety montowane na zewnątrz budynku wyróżniają się szeregiem zalet. Przede wszystkim idealnie wkomponowują się w strukturę obiektu, co daje bardzo dobre wrażenie. A dzięki swojej strukturze oraz wysokogatunkowym materiałom wykorzystywanym w naszej firmie do produkcji dodatkowo zabezpieczają wnętrze. Rolety podtynkowe są przez to jednym z najchętniej wybieranych rodzajów zasłon na rynku.